Ota yhteyttä

Kaapelitehtaan kulttuurikeskus

Tallberginkatu 1, 00180 Helsinki

info (at) kaapelitehdas.fi, puh. (09) 4763 8300

Katso Kaapelitehtaan Konttorin / Infon aukioloajat
Katso Kaapelitehtaan ulko-ovien aukioloajat

Laskutusosoite: Kiinteistö Oy Kaapelitalo,
c/o Aallon Jyväskylä Oy, PL 89, 40101 Jyväskylä

Verkkolaskutusosoitteet:
003708736506, Danske Bank Oyj, DABAFIHH tai
003708736506, Maventa, 003721291126

Kaapelitoimiston henkilökunta

Työskentelemme osin etätöissä koronavirusepidemian takia. Sovithan tapaamiset aina etukäteen.

Kaapelitehdas / Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Tallberginkatu 1 C 15, 00180 Helsinki (C-porras, 2. kerros)
Avoinna: ma – pe klo 9 – 15 (puhelimitse ja sähköpostitse)

Hallinto

Kai Huotari

Toimitusjohtaja

+358 (0)50 384 1557

kai.huotari@kaapelitehdas.fi

Lomalla 8.7.-11.8.

Jaakko Hellén

Hallintopäällikkö

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 28.6.-16.7.

Myynti, viestintä ja markkinointi, tapahtumat

Jouni Kärki

Myyntipäällikkö

+358 (0)40 755 9911

jouni.karki@kaapelitehdas.fi

Lomalla 12.7.-6.8.

Katja Valpas

Tapahtumakoordinaattori

+358 (0)40 751 5780

katja.valpas@kaapelitehdas.fi

Lomalla 1.-30.7.

Raine Heikkinen

Markkinointi - ja kehityspäällikkö

+358 (0)40 500 7354

raine.heikkinen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 28.6.-30.7.

Karoliina Eerola

Viestintäsuunnittelija

+358 (0)40 591 5005

karoliina.eerola@kaapelitehdas.fi

Lomalla 2.7.-6.8.

Raisa Karttunen

Tuottaja

+358 (0)50 371 7818

raisa.karttunen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 28.6.-9.7. & 19.-30.7.

Isännöinti ja kiinteistöhuolto

Soile Kaukolander

Isännöitsijä

+358 (0)40 574 3991

soile.kaukolander@kaapelitehdas.fi

Lomalla 19.-30.7. & 9.-29.8

Timo Waldmann

Tekninen isännöitsijä / Kaapelin Mediakeskus Oy:n toimitusjohtaja

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Lomalla 21.6.-9.7. & 2.-6.8.

Riitta Perälä

Tekninen piirtäjä

+358 (0)40 136 5977

riitta.perala@kaapelitehdas.fi

Lomalla 2.-27.8.

Matti Waara

Käyttöpäällikkö

+358 (0)40 709 8297

matti.waara@kaapelitehdas.fi

Lomalla 19.7.-6.8.

huolto (at) kaapelitehdas.fi

Jukka Åman

Vastaava huoltomies

+358 (0)40 568 0663

jukka.aman@kaapelitehdas.fi

Lomalla 21.-25.6. & 2.8.-3.9.

Ville Kurki

Huoltohenkilö

+358 (0)40 582 5365

ville.kurki@kaapelitehdas.fi

Lomalla 5.-30.7.

Christer Westerberg

Rakennuskoordinaattori

+358 (0)40 071 3586

christer.westerberg@kaapelitehdas.fi

Kaapelin mediakeskus

Kaapelin mediakeskus on Kiinteistö Oy Kaapelitalon tytäryhtiö.

Timo Waldmann

Tekninen isännöitsijä / Kaapelin Mediakeskus Oy:n toimitusjohtaja

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Lomalla 21.6.-9.7. & 2.-6.8.

Jani Suonperä

Erityisasiantuntija

+358 (0)44 557 7484

jani.suonpera@kaapelitehdas.fi

Kaapelitehtaan Konttori

konttori (at) kaapelitehdas.fi
puh. (09) 4763 8300

Mari Nilivaara

Myymälä- ja kahvilapäällikkö

+358 (0)50 566 7426

mari.nilivaara@kaapelitehdas.fi

Lomalla 14.6.-4.7. & 6.-10.9.

Touko Kauppila

Info- ja kahvilatyöntekijä

Lomalla 19.7.-13.8.

Alli Kangasluoma

Info- ja kahvilatyöntekijä

Lomalla 16.-27.8.

Nora Kavasto

Info- ja kahvilatyöntekijä

Lomalla 1.-14.7.

Iris Korkman

Info- ja kahvilatyöntekijä

Lomalla 19.-31.7.

Suvilahden ja N10 kulttuurikeskukset

Kiinteistö Oy Kaapelitalon hallinnoi myös Suvilahden ja N10 kulttuurikeskuksia. Niiden yhteystiedot löydät täältä:

Ladataan...
Ladataan...

Kaapelitehtaan toimijat

Kaapelitehtaan toimijoiden yhteystiedot löydät kunkin vuokralaisen omilta www-sivuilta.

Ladataan...